A VSG2 gép a VSGA Asztali Vezetéksodó gép állványos szerkezeti kialakítású változata.
Új fejlesztésű, két forgófejjel és két állófejjel rendelkező, korszerű hajtásszabályozással és PLC vezérléssel irányított gép.
A VSG2 típusú Vezetéksodró gép konstrukciós kialakítása a VSGA gép és a VSG-2Á gép fejlesztési eredményeit ötvözi, míg a gép hajtástechnikája, PLC vezérlése és kommunikációja a legújabb fejlesztésű, VSG3K típusú, Vezetéksodró gépnél (kódleolvasóval is üzemeltethető gép) alkalmazottaknak megfelelő.
A fejlesztést követően, a VSG típusoknál alkalmazott egy állófejjel szemben, két álló fej került beépítésre, melyek a forgófejekkel szemközt helyezkednek el. Az állófejek, az asztali sodró gépnél bevált módon, a sodratlan hossz beállítására (30-70 mm) alkalmas, méretre állítóval szereltek. A sodratlan hossz állítása 6 rögzített pozícióban történik, a központos behelyezést biztosított. A méretre állítást (álló fejek) mérőszalag segíti. Az állófejek mechanikus és pneumatikus kivitele a VSGA gépnél alkalmazottakkal megegyező, az állófejek nem automatikusan, hanem a „Fogó” gombok megnyomására záródnak.
Az újfajta Állófejes egység mellett, a VSG2 gép már új Forgófejes egységgel szerelt.
A forgó fejek távolsága 120 mm, a fejek méretre állítóval szereltek (sodratlan hossz beállítás. 30-70 mm), az asztali sodró géphez hasonlóan. A megfogó fejek magassága jelentősen csökkentésre kerül, a gyorsabb (megbízhatóbb) beadagolás érdekében és a sodratlan hossz állítása 6 rögzített pozícióban valósult meg.. A meghajtó szervomotor a fejek alatt helyezkedik el.
A könnyebb kezelhetőséget pneumatikusan mozgatható burkolat biztosítja, ami a csak sodrás megkezdésekor záródik. A beadagolás nyitott burkolatnál hajtható végre.
A mozgó burkolat biztonságos záródásának ellenőrzését késes biztonsági burkolatkapcsoló végzi.
A gép a szokásos módon, a START gombok egyikének megnyomásával indítható, ugyanakkor a forgófej oldalon a véletlenszerű benyúlás elleni védelmet fényfüggöny biztosítja.
A működtetés átalakítása miatt a PLC vezérlőprogramot jelentősen bővíteni és módosítani kellett.
A hajtásrendszer átalakításán túl a terminál, a kommunikáció és a PLC vezérlés is korszerűsítésre kerül, mely a VSG3K típusú gépeknél alkalmazottak mintájára valósul meg. A PLC és terminál korszerűbb típusra történő cseréjének köszönhetően a géphez, a későbbiekben felmerülő igény esetén, vonalkód leolvasó is csatlakoztatható.